Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Yarıyıl Başkanı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Ululuk Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak yeniden aynı kurumun Dış İlişkiler Dolaysızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 senesinde İstanbul Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden mezun olmuşdolaşma. Akabinde 1973 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tababet Fakültesinden Çocuk Sağlığı ve Emrazı Uzmanlığını almıştır. Elan sonra öğretim görevlisi olarak bilimsel niteliği olan avluına saksılamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 senelerı ortada Erciyes Üniversitesi Tababet Fakültesinde, 1988-1992 senelerı ortada Gazi Üniversitesi Tababet Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 senelerı ortada da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuşdolaşma. Üniversitelerarası Konsey Tababet ve Dirlik Bilimleri Yetişek Konseyi Başkanlığı, UMEMPS (Orantı şarki ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Mütekellim Ülkeler Pediatri Birliği) riyaset ve genel sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 senelerı ortada Bilkent Üniversitesi Mütevelli Astronomi Üyeliği ve Başkan Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 senelerı ortada YÖK üyeliği görevinde bulunmuşdolaşma. 1987 yılından beri Türkiye Ulusal Pediatri Derneği Idare Kurulunda misyon almaktadır. Başkanlığını da yapmış evetğu Türkiye Ulusal Pediatri Derneğinde halen Genel Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri mahirından biri olarak kabul edilmektedir. 2019 senesinde dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin katılımıyla Panama’da meydana getirilen seçimde IPA’nın “encam çağ saksıkanlığına” seçbilimselştir.
Bu pozisyonda ihtimam etmiş olduğu iki senenin nihayetinde 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA saksıkanlığı görevini Köle’li Prof. ErrolAlden’dan fiilen ahit almıştır. üste Ululuk Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Başkanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Yönetmenü olarak misyon yapmaktadır.

admin

leave a comment

Create AccountLog In Your Accounttakipçi satın al https://buyukcekmecemarangoz.name.tr/ https://odunkomurfiyatlari.name.tr/ https://yabancicisim.name.tr/ https://evcilkoyun.name.tr/ https://erzurumotelleri.name.tr/ Heets Sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al